تبلیغات
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید - مطالب خرداد 1394
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید
اخبار مشاهیر آثار باستانی مناظر دیدنی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

فال حافظ

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار بازدید

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

مشاوروزیر نفت: عزم جدی برای گازرسانی به همه نقاط کشور

     مشاور ارشد وزیر نفت گفت: امسال عزم دولت و مجلس برای گازرسانی به همه نقاط کشور با اختصاص 6هزار میلیارد اعتبار جدی است.
     به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر آستانه در مراسم آغاز طرح گازرسانی به برخی روستاهای نیشابور افزود: این 6 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل منابع داخلی شرکت گاز و تسهیلات بانکی به گازرسانی همه نقاط کشور اختصاص داده شده است که می تواند گام بزرگی باشد.
    مشاور ارشد وزیر نفت درباره طرح گازرسانی به روستاهای نیشابور نیز گفت: این طرح گازرسانی در دو محور عشق آباد و روح آباد با اختصاص 20 میلیارد تومان آغاز شده است و پیش بینی می شود با اتمام این طرح بیش از چهار هزار خانوار روستایی از نعمت گاز بهره مند شوند.
     علی مروی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ورییس کمیسیون انرژی مجلس نیز در حاشیه این مراسم از آغاز طرح گازرسانی به سه محور دیگر در آینده نزدیک در این شهرستان خبر داد و افزود: این سه محور شامل محور های همت آباد –بار، چکنه برزنون و باغشن گچ است که در مرحله پیمان سپاری قرار دارند.
    او در باره اعتبار این طرح رقمی ارائه نداد.

احیای «سرولایت» به عنوان یکی از کانون های تمدنی نیشابور

در جلسه شورای اداری سرولایت تأکید شد
احیای «سرولایت» به عنوان یکی از کانون های تمدنی نیشابور
به عنوان یکی از کانون های تمدنی نیشابور باید احیا شود. معاون استاندار و فرماندار نیشابور با اشاره به ظرفیت های این بخش تصریح کرد: نیازهای بخش سرولایت ایجاب می کند که توجه بیشتری به این بخش شود.به گزارش خراسان «غلامحسین مظفری» در جلسه شورای اداری بخش سرولایت با حضور پروفسور «حسین صادقی» یکی از اولویت های نیشابور را ارتقای سرولایت به شهرستان دانست و گفت: مقدمات ارتقای سرولایت انجام شده و با در دستور کار قرار گرفتن طرح تقسیمات کشوری، این کار محقق خواهد شد. به گفته وی سرولایت یکی از بخش هایی است که اولین شورای توسعه استان خراسان رضوی در آن توسط نخبگان محلی پایه گذاری شده است.مظفری با اشاره به توانمندی های نیروی انسانی در این بخش افزود: با حمایت از سرمایه داران و ایجاد اشتغال، توجه به بخش کشاورزی و توسعه کشت های ارگانیک در این بخش، استفاده از ظرفیت ترانزیت و زیرساخت های آن و معرفی جاذبه های گردشگری در این بخش باید توسعه آن را سرعت بخشید. بنابراین نباید دوری سرولایت از مرکز شهرستان باعث بی توجهی به آن شود.

کمک به رونق اشتغال

بخشدار سرولایت نیز در این جلسه با اشاره به توانمندی های این بخش افزود: سرولایت جزو مناطق کمتر توسعه یافته است و این بیانگر کمبودها در این بخش است. «سیدمومن حسینی» گفت: با ایجاد ناحیه صنعتی و توجه به ایجاد اشتغال و ارتقای ساختار اداری بخش، باید به رونق اشتغال کمک کرد.وی با اشاره به سرمایه های طبیعی، اقلیم، کشاورزی و بهره وری مناسب در بخش کشاورزی در سرولایت افزود: باید جایگاه ویژه ای برای سرولایت در سند توسعه شهرستان در نظر گرفته شود.

منطقه ای غنی از مواد معدنی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور نیز در این جلسه گفت: بخش سرولایت، منطقه بسیار بی نظیر و غنی از ذخیره های مواد معدنی است و برای احیای آن ها نیازمند تعامل بیشتر و جذب سرمایه گذار هستیم. سراج افزود: درخواست تأسیس و راه اندازی کارخانه تولید کنسانتره در معدن سنگ آهن شتر سنگ مطرح شده و همچنین راه اندازی مجتمع تولیدی کیف، واتر و پارچه کیف و کفش در روستای دزق سرولایت از مواردی است که فاز اول آن راه اندازی شده است.وی با اشاره به ظرفیت بالای دام در منطقه سرولایت گفت: با وجود یک کارخانه تولید فرآورده های لبنی در سرولایت، احداث یک کارخانه دیگر نیز ضروری است. وی یکی از مشکلات را تأمین برق در بخش به منظور راه اندازی واحدهای تولیدی اعلام کرد.

در حاشیه:

*پروفسور حسین صادقی، جراح و متخصص برجسته قلب میهمان ویژه این جلسه بود.

*بازدید از دانشگاه تازه احداث پیام نور و ساختمان شهرداری از دیگر برنامه های سفر فرماندار نیشابور و مسئولان شهرستانی به سرولایت بود.

چکنه سفلی

شهر زیبا و توریستی چکنه مرکز بخش سرولایت مهد علم و دانش.

جدید ترین خبر ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما باز دید کننده ی عزیز این وب سایت را در چه سطحی ارزیابی می کنید؟


مدیران وب سایت


استخاره آنلاین با قرآن کریم


چت

تعبیر خواب آنلاین


 • خنثی