تبلیغات
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید - مطالب تیر 1394
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید
اخبار مشاهیر آثار باستانی مناظر دیدنی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

فال حافظ

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار بازدید

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

شکارچی قوچ وحشی در چکنه سفلی شناسایی و دستگیر شد.

شکارچی قوچ وحشی در چکنه سفلی شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابور امروز گفت : با کسب خبری مبنی بر شکار و صید در منطقه حیات وحش حیدری این شهرستان ، ماموران پاسگاه انتظامی چکنه تحقیقات خود را آغاز کردند.
محمد مهدی نوربخش افزود : ماموران پس از شناسایی شکارچی متخلف با حکم مقام قضایی او را دستگیر و در مخفیگاهش سر یک راس قوچ وحشی به همراه 5 قطعه جوجه کبک کشف کردند.
وی گفت : متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شد.

70 درصد نیشابور بدون شبکه فاضلاب است

 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب نیشابور:
70 درصد نیشابور بدون شبکه فاضلاب است

رئیس شرکت آب و فاضلاب نیشابور گفت: 70 درصد این شهرستان بدون شبکه فاضلاب بوده و اعتبارات دولتی بسیار ناچیز و قطره چکانی است بنابراین به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای ایجاد بخش فاضلاب و توسعه تصفیه‌خانه هستیم.

 

محمد سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما  در نیشابور اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب نیشابور دارای 105 هزار اشتراک آب بوده که از این تعداد 330 هزار نفر را زیر پوشش قرار داده و بعد از مشهد بیشترین تعداد مشترکین را دارد.

رئیس شرکت آب و فاضلاب نیشابور با بیان این مطلب که مصرف آب نیشابور از تولید آن بیشتر است، گفت: در حال حاضر تولید ما با ذخیره‌ای که داریم در نقطه سر به سر قرار دارد و اگر مخازن ذخیره نباشد به هیچ وجه امکان تامین آب شهروندان میسر نخواهد بود لذا شهروندان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

سلطانی با اشاره به کندی روند پیشرفت شبکه فاضلاب نیشابور بیان کرد: با توجه به اینکه 70 درصد نیشابور بدون شبکه فاضلاب است و اعتبارات دولتی بسیار ناچیز و قطره چکانی است به دنبال این هستیم که بخش فاضلاب و توسعه تصفیه‌خانه را به سرمایه‌گذار بدهیم.

وی، تنها راه توسعه شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه را استفاده از طرح فاینانس داخلی دانست و افزود: برای نخستین‌بار در نیشابور از طرح فاینانس داخلی استفاده کردیم به این صورت که از منابع داخلی سرمایه‌گذار جذب کرده و برای اجرای 13 کیلومتر از شبکه فاضلاب و نصب 2 هزار و 500 انشعاب قراردادی به مبلغ 3 میلیارد و 700 میلیون تومان منعقد کردیم.

سلطانی با اشاره به اینکه پساب فاضلاب موجود برای آبیاری کشاورزی منطقه و 40 هکتار فضای سبز تصفیه‌خانه استفاده می‌شود، اظهار کرد: حوزه زیر پوشش شرکت آبفای نیشابور با احتساب شهرستان که متشکل از هفت شهر از جمله قدمگاه، درود، خرو، عشق‌آباد، نیشابور، چکنه و بار می‌شود نیازمند برنامه‌ریزی برای تامین آب است.

رئیس آبفای نیشابور اظهار کرد: شرکت آبفای نیشابور در مجموع دارای 63 حلقه چاه و سه رشته قنات است که در این میان، کار آبرسانی به شهر نیشابور از طریق 50 حلقه چاه صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: متوسط مبلغ قبض دوره‌ای در دو ماه برای هر مشترک در نیشابور 10 هزار تومان است.

چکنه سفلی

شهر زیبا و توریستی چکنه مرکز بخش سرولایت مهد علم و دانش.

جدید ترین خبر ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما باز دید کننده ی عزیز این وب سایت را در چه سطحی ارزیابی می کنید؟


مدیران وب سایت


استخاره آنلاین با قرآن کریم


چت

تعبیر خواب آنلاین


 • خنثی