تبلیغات
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید - مطالب اردیبهشت 1395
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید
اخبار مشاهیر آثار باستانی مناظر دیدنی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

فال حافظ

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار بازدید

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

آثار نیت خیرخواهانه 'حاج حسن صادقی' برای آیندگان نیز ادامه می یابد

دبیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: آثار نیت خیرخواهانه 'حاج حسن صادقی' برای آیندگان نیز ادامه پیدا می کند.


سید سعید سرابی روز چهارشنبه در یادمان بنیانگذار نخستین مدرسه روستایی کشور و آموزش و پرورش نوین در سرولایت نیشابور افزود: این مراسم گرامیداشت مرد بزرگی به نام حسن صادقی است که اقدامات خیرخواهانه بسیار انجام داده است. 
وی اظهار کرد: این اقدامات خیرخواهانه در ساحت خدمت به علم، فرهنگ و هنر این سرزمین انجام شده است. 
وی گفت: گام نهادن در عرصه فرهنگ، علم و هنر بسیار ارزشمند است و باید از کسانی که در این عرصه ها گام برمی دارند به صورت ویژه حمایت کرد. 
سرابی با بیان اینکه امروز نتایج تاسیس نخستین مدرسه روستایی کشور دراین منطقه مشهود است افزود: فعالیت های حاج حسن صادقی باعث شده است اندیشمندان بسیار در این منطقه پرورش یابند.
مدیرکل اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم به اهمیت برگزاری چنین مراسمی اشاره کرد و گفت: نیت خیرخواهانه بزرگانی همچون حاج حسن صادقی باعث رشد و تعالی دانش آموختگان بسیار در جامعه شده است. 
کمال الدین حسینی افزود: در سالهای گذشته توجه چندانی به سرمایه های نمادین این کشور نشده و بسیاری از این عزیزان در گمنامی باقی مانده اند. 
وی اظهار کرد: خیر و برکات خدمات افرادی همچون حاج حسن صادقی در سراسر کشور و حتی در جهان قابل لمس است و دانشمندان بسیار در این زمینه پرورش یافته اند.
فرماندار نیشابور نیز گفت: حاج حسن صادقی به عنوان بنیانگذار نخستین مدرسه روستایی کشور منشا خیر و برکات بسیار شده است.
غلامحسین مظفری افزود: این بزرگمرد پایه گذار فرهنگ و اعتلای علمی در کشور بوده است. 
وی با بیان اینکه فرزند حاج حسن صادقی نیز مایه خیر و برکات بسیار شده است اظهار کرد: تمدن بزرگ امروزی نیشابور مدیون همت بزرگانی همچون حاج حسن صادقی می باشد.
وی گفت: میزبانی نیشابور از دانشمندان بزرگ جهان نشان دهنده اهمیت بسیار این شهر در ایران و جهان است. 
مظفری افزود: هنوز نیازهای بسیار در روستاهای این استان دیده می شود که باید با همت خیرینی همچون حاج حسین صادقی تامین گردد.
وی اظهار کرد: انتخاب نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران سرآغاز تحولات بسیار است که در آینده نزدیک نمایان می شود. 
وی ادامه داد: علاوه بر اولین مدرسه دولتی روستایی کشور که در شهرستان نیشابور تاسیس شده نخستین مدرسه غیر انتفاعی نیز در روستای دیزباید نیشابور راه اندازی شده است.
حاج حسن صادقی معروف به 'آقای مدیر' بنیانگذار نخستین مدرسه روستایی کشور در سال 1307 در شهر چکنه مرکز بخش سرولایت شهرستان نیشابور است.
نیشابور در 120 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

ثبت تاریخی نخستین مدرسه روستایی تاسیس شده در ایران در روستای چکنه نیشابور

عاون استاندارخراسان رضوی خبرداد:

نخستین مدرسه روستایی تاسیس شده در ایران در روستای چکنه نیشابور ثبت تاریخی می شود

مظفری: معلمان بازوی حرکت هر جامعه‌ای به سوی رشد، تعالی وشکوفایی هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور؛ معاون استانداروفرماندارویژه این شهرستان درجلسه شورای هماهنگی آموزش وپرورش شهرستان-قطب شهید شوشتری- ضمن گرامی داشت یادوخاطره شهید مطهری وشهدا،جانبازان وآزادگان فرهنگی وتقدیر از زحمات این قشرجامعه با اعلام این خبر اظهارکرد: نیشابور با اشتن پیشینه غنی فرهنگی وتاریخی از جایگاه ویژه ای درجهان برخوردار است.

غلامحسین مظفری با اشاره به برگزاری همایش بین المللی اوج انسان با حضور اندیشمندان ودانشمندان برجسته ای چون ریچارد بولیت استاد دانشگاه کلمبیا ، و نویسنده کتاب “اشرف نیشابور” و سخنان وی دررابطه با تاریخ پرفرازونشیب ابرشهر نیشابور تصریح کرد: این باستان شناس آمریکایی درسخنان خود به صراحت بیان کرد برای اولین بار در جهان عده‌ای در نیشابور شروع به ساخت مدارس کردند که نخستین مدارس در این شهر تأسیس شد.

وی گفت: این مهم نشان از ریشه دار بودن توجه به مباحث علمی در بین ایرانیان از زمان های کهن تاکنون دارد و نویدبخش معرفی کشور به عنوان مظهر علم، ترقی، ادب، عرفان و صلح در جهان است.

فرماندارویژه نیشابوراعلام کرد: درایام هفته بزرگداشت مقام معلم، با حضور پروفسور صادقی نخستین مدرسه روستایی تاسیس شده در ایران در روستای چگنه توسط پدر ایشان که در سال ۱۳۰۷ تاسیس شده است با حضور مسئولان دبیرخانه فرهنگ عمومی کشور ثبت تاریخی می شود.
مظفری همچنین یادآورشد:دراین هفته دومین قطار گردشگری نیشابور، میزبان ۱۱۰نفرازدانش آموزان مشهدی برای بازدید ازاین شهر تاریخی خواهد بود.

گفتنی است در این تور ریلی تعداد ۱۱۰ دانش آموزبه همراه معلمان خود به نیشابور عزیمت نموده، ضمن بازدید از دیدنیهای نیشابور، شرکت در برنامه های تفریحی شاد و نیز برنامه ویژه بزرگداشت روز معلم، پس از یک شب اقامت به مشهد بازخواهند گشت.

چکنه سفلی

شهر زیبا و توریستی چکنه مرکز بخش سرولایت مهد علم و دانش.

جدید ترین خبر ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما باز دید کننده ی عزیز این وب سایت را در چه سطحی ارزیابی می کنید؟


مدیران وب سایت


استخاره آنلاین با قرآن کریم


چت

تعبیر خواب آنلاین


 • خنثی