تبلیغات
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید - مطالب خرداد 1395
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید
اخبار مشاهیر آثار باستانی مناظر دیدنی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

فال حافظ

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار بازدید

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

زلزله یک ریشتری بامداد امروز در مشهد قابل احساس نبود

رئیس مرکز تحقیقات زمین‌لرزه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد زلزله بامداد امروز مشهد را قابل احساس برای شهروندان ندانست.

سید کیوان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگارما در مشهد در خصوص زلزله بامداد امروز مشهد تصریح کرد: اطلاعات مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به دانشگاه تهران صحیح است و از آنجا که مرکز تحقیقات زمین‌لرزه شناسی دانشگاه فردوسی یک مرکز تحقیقاتی و پژوهشی است در حال پیگیری بزرگی زلزله و منطقه تحت تأثیر آن هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا زلزله در سایت مرکز ثبت‌ نشده است، نیز گفت: زلزله‌ای که دیشب در مشهد احساس شده آن‌قدر بزرگ نبوده که قابل احساس باشد؛ مرکز زلزله‌های بزرگ و قابل‌توجه را در سامانه ثبت می‌کند.

بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در مرکز لرزه‌نگاری کشور، حوالی 54 دقیقه بامداد 22 خرداد زلزله‌ای به بزرگی یک ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین مشهد را لرزاند. این در حالی است که رسانه‌ها دقایقی پس از وقوع زلزله آن را مخابره کردند.

همچنین ساعت 22:26 دقیقه دیشب زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 1.9 ریشتر عمق 10 کیلومتری زمین در بخش ششتمد را لرزانده است. ساعت 6:45 بامداد امروز نیز زمین‌لرزه 1.1 ریشتری در عمق 10 کیلومتری زمین در مزدآوند رخ‌ داده و 8:50 صبح نیز منطقه چکنه در خراسان رضوی با زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 1.9 ریشتر در عمق 6 کیلومتری زمین لرزیده است.

خسارت سیل به راه و ابنیه فنی سرولایت

مسؤول نمایندگی راه و شهرسازی سرولایت از خسارت ۴ هزار و ۸۵۰ میلیون ریالی به راه ها و ابنیه شهرستان سرولایت در پی بارش های اخیر خبر داد.

محسن شریف‌نژادگفت: بارش شدید باران در اکثر مناطق سرولایت باعث واردآمدن خسارت به محورهای ‏اصلی، فرعی، روستایی و پل‌ها گردیده است.

وی افزود: جریان سیلاب در قسمت‌هایی از محور ترانزیتی عبدالله گیو - آبروان، ‏محورهای روستایی فهنه، سوله، زیارت، بشکن، خایسک، پیر شهباز، بیدخان، عشق‌آباد، طالبی و تقاطع بابا ‏بهلول، کلیدر، زیارت و همچنین محورهای روستایی برزنون، کلاته حاجی، شترسنگ، گاوکش و تقاطع فرعی ‏عبدالله‌گیو باعث انسداد تمام یا قسمتی از راه‌ها شده بود.

مسؤول نمایندگی راه و شهرسازی سرولایت گفت: با تلاش ‏راهداران، محورهای مواصلاتی از وجود مصالح، نخاله و مواد ناشی از جریان سیلاب، پاکسازی و بازگشایی و عبور و مرور وسایل نقلیه در محورهای یاد شده امکان‌پذیر شد.‏

شریف‌نژاد از اجرای عملیات لکه‌گیری رویه‌های آسفالت تخریب‌شده در اثر سیلاب در محور ترانزیتی عبدا... گیو – ‏آبروان خبر داد و تصریح کرد: جهت مرمت اساسی ‏رویه‌های آسفالتی تخریب شده، اعتباری معادل 1600میلیون ریال در چهار کیلومتر مورد نیاز می‌باشد.‏

وی افزود: شانه‌سازی و احداث خاکریز در محل‌هایی از محور ‏ترانزیتی عبدالله‌گیو – آبروان و محورهای چکنه علیا، بیدخان و خایسک که بر اثر سیلاب تخریب ‏شده بود، با شن‌ریزی به طور موقت، مرمت و عبور مرور برقرار شد.

مسؤول نمایندگی راه و شهرسازی سرولایت اعتبار مورد نیاز جهت مرمت و تعمیر اساسی ‏شانه‌های تخریب‌شده راه‌ها را حدود هزار و 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: جهت احداث دیوار حائل و محافظ راه و ایمن‌‏سازی راه ترانزیتی عبدا... گیو – آبروان در کیلومتر 21 تا 600+21 اعتباری حدود هزار و 300 میلیون ریال ‏مورد نیاز می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: جهت مرمت و تعمیر آب‌نمای واقع در مسیر راه روستایی چکنه علیا – فهنه و برقراری تردد ‏ایمن نیز به اعتباری حدود 150میلیون ریال نیاز می‌باشد.

شریف‌ن‍ژاد گفت: جهت مرمت و بازسازی پل کلاته میدان در محور ‏فرعی سلطان میدان و بازگشایی مسیر نیاز به اعتباری حدود 100 میلیون ریال و جهت احداث آبرو لوله‌ای ‏در محور روستایی زیارت که در اثر سیلاب به طور کامل تخریب گردیده است، نیاز به اعتباری حدود 200 میلیون ریال ‏می‌باشد.

اخذ سند بیش از ۱۵۶ هکتار از اراضی حریم شهرچکنه

مسؤول نمایندگی راه و شهرسازی شهرستان سرولایت از اخذ سند برای بیش از ۱۵۶ هکتار از اراضی محدوده و حریم شهرچکنه خبر داد.
اخذ سند بیش از ۱۵۶ هکتار از اراضی حریم شهرچکنه
حسن شریف‌نژاد گفت: با تلاش و پی‌گیری‌های مستمر، سند اراضی ملی محدوده و حریم شهر چکنه با پلاک ۹ فرعی از ۳۹۳ اصلی بخش ۷ نیشابور به میزان ۲۶۲۴/۱۵۶ هکتار به نام سازمان ملی و زمین و مسکن به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران اخذ شد.
وی افزود: در تاریخ 4 مرداد ماه 1392 باتوجه به موافقت‌نامه مورخه 19 تیر ماه 1372 فی‌مابین وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی سابق و جهاد کشاورزی و صورتجلسه مورخه 17 بهمن ماه 1387 سازمان مسکن و شهرسازی سابق و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی و صورتجلسه مورخ 26 اردیبهشت ماه 1388 در محل اداره کل بازرسی خراسان رضوی و در اجرای مواد 10 و20 آیین‌نامه قانون زمین شهری اراضی ملی، پلاک 9 فرعی از 393 اصلی بخش 7 نیشابور موسوم به چکنه و حسن‌آباد که طبق مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی داخل محدوده و حریم شهر چکنه واقع گردیده بود طبق نقشه و مختصات جغرافیایی و فایل‌های رقومی آن به میزان 2646/156 هکتار، تحویل موقت به نمایندگی راه و شهرسازی شهرستان سرولایت گردید.

مسؤول نمایندگی راه و شهرسازی شهرستان سرولایت افزود: میزان 2262/10 هکتار در سطح پلاک مذکور دارای پرونده تخلف و تصرفات غیرمجاز بوده که توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیشابور تحویل گردیده است.

شریف نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: پس از تحویل موقت اراضی مذکور از طریق ماده 20 آیین نامه اجرایی قانون زمین شهری و تبصره ای 1و2 آن و با همکاری اداره محترم ثبت اسناد شهرستان سرولایت، موفق به اخذ سند تک‌برگی این اراضی گردیده که در نهایت مورد تصرف اداره و ارسال سند به خزانه و همچنین ثبت بانک زمین شده است.

گفتنی است نمایندگی راه و شهرسازی شهرستان سرولایت پیگیر رفع تصرفات قبلی این اراضی می‌باشد که به محض رفع تصرفات مراتب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

چکنه سفلی

شهر زیبا و توریستی چکنه مرکز بخش سرولایت مهد علم و دانش.

جدید ترین خبر ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما باز دید کننده ی عزیز این وب سایت را در چه سطحی ارزیابی می کنید؟


مدیران وب سایت


استخاره آنلاین با قرآن کریم


چت

تعبیر خواب آنلاین


 • خنثی